akcesoria dla kota żwirek

Czemu odpowiedni żwirek dla kota staje się faktycznie znaczący?

Czemu odpowiedni żwirek dla kota staje się faktycznie znaczący?

Żwirek dla kotów to wówczas niezastąpione oprzyrządowanie kuwety. Istnieją różne rodzaje żwirków dla kotów. Jakikolwiek z nich nadaje się także do kuwety odsłoniętej, jak również osłoniętej. Żwirek dla kota posiada taki brak, iż nie można do końca zapobiec jego rozsiewaniu wzdłuż kuwety tudzież rozprzestrzenianiu po domu przez kotka.
zamów przez internet żwirek dla kota https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla kotów?

Najprościej jest do kuwety wsypać po prostu zwykły piasek. Ale na rynku są widoczne oryginalne żwirki dla kota, wiele przyjemniejsze w wykorzystaniu.
Żwirki niezbrylające wybitnie przypominają normalny piach. Są dobre dla kotów, które wielekroć wychodzą na pole i także kochają gmerać w glebie. Takie koty pragną mieć w kuwecie cokolwiek znanego.

Tymczasem taki żwirek dla kotka niezmiernie błyskawicznie zaczyna odrażająco pachnieć, ponieważ nie ma możliwości rozdzielenia żwirku ubrudzonego moczem od zwykłego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kota zbrylający bentonitowy tworzy formę niewielkich kamyczków. Im owe kamyczki są większe, tym żwirek mniej rozprzestrzenia się po domu.

Aczkolwiek owy większy i także grubszy jest niewiele wydajny. Jeżeli kotek odda mocz na taki żwirek, wytwarza się bryła, jaką można bezproblemowo usunąć z kuwety bez konieczności zmiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotów mogą być bezzapachowe albo aromatyczne. Dobór zapachów jest duży, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Klasyczne, wspaniałe żwirki dla pupila bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact i Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla pupila silikonowe powstrzymują mocznik, natomiast wodę odparowują. Z kuwety można wyjmować odchody na bieżąco, i wszystek żwirek zamieniać co jakieś 3 tygodnie. Niniejszy żwirek dla pupila jest wyjątkowo korzystny.

Jak go używamy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym miejscu, ażeby woda z moczu szybko wyparowała. Niewiarygodnie renomowane żwirki silikonowe to Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru posiadamy też drewniany żwirek dla kotów. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno wydalać go do toalety. Taki żwirek doskonale redukuje zapachy i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego właściwością stanowi to wówczas, że najbardziej ze wszelkich żwirków rozprzestrzenia się po domu. Na rynku widoczne są żwirki dla kotka drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to wówczas na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki tymże żwirkom nie trzeba czyścić po każdym oddaniu moczu przez pupila.

Absorbery smrodu i neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specjalne pochłaniacze zapachu i także neutralizatory, które można dołączać w niewielkiej porcji do żwirku dla kotów. Neutralizatory tymże różnią się od absorberów, iż mają ponadto cechy sterylizujące.