drapaki dla kotów

Drapaki dla kota – gdzie najlepiej jest kupować?

Drapaki dla kota – gdzie najlepiej jest kupować?

Jak zakupić drapak dla kota?

Decydując się na posiadanie kotów, musimy mieć wiedzę, iż drapanie to jego naturalny instynkt i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się zamarłej, bezużytecznej tkanki. Gdy Twój kotek ma słabość do rysowania różnych mieszkaniowych przestrzeni, takich jak drzwi i także fotele, wyjściem może być dostosowany do jego spraw drapak.
Poszczególne modele różnią się od siebie zarysem, wielkością i funkcjonalnością, zaś wybór jest naprawdę ogromny. Nasz artykuł poradzi Ci, jakie są uniwersalne zasady wybierania tego rodzaju wyposażeń także w jaki sposób dokonać słusznego wyboru.

Przede wszystkim stateczność.

Kot skrobiąc pazurki używa do tego znaczną część swojej siły, oraz ciało zagina w głęboki łuk. Takie zachowanie sprawia, iż drapak dla kota potrzebuje być przede wszelkim trwały, tak ażeby nie zagroził swemu zwierzowi. Optymalnym wyjściem są np. moduły osadzone do ściany, jakie przetrzymują duży wpływ i także stanowią znakomitą opcję, chociażby dla dużych kotów. Wybierając drapak sprawdź, czy jest podtrzymany na mocnej podstawie i dodatkowo czy strona dolna dobrze przylega do podłogi.
Dokonując wyboru weź pod uwagę zalecenia producenta, co do owego, dla jakiej masy kota kierowany jest określony przedmiot. Im większy jest nasz kot, tymże większy napór wywrze podczas skrobania pazurków, dlatego drapak dla kota powinien być wprost spory.

Uzgodniona wysokość

Niezależnie od tego, czy bierzesz drapak w sklepie stacjonarnym, lub rezerwujesz go online, myśl by dostosować jego wymiary do gabarytów Twojego kota. Wysokość winna być zaadaptowana do wysokości zwierzaka, tak by mógł on rozprostować łapki i także wyciągnąć ciało. Kotki rasy dużej wymagają specjalistycznych, obfitych wyposażeń, które zaspokoją ich potrzeby. Koci junior rozpieści się tradycyjnym produktem; możemy również wybrać drapak, jaki będzie rósł razem z nim.

Jakość oraz wykorzystane materiały

Jeśli drapak ma nam sprzyjać dłuższy okres, musi być wykonany spośród znakomitej jakości produktów. Najlepiej sprawdzą się przedmioty obite sizalem, który świetnie wytrzymuje kontakt z kocimi szponami. Taki zestaw obicia pozwoli na to, że na przedmiocie nie będą się gromadzić kępki wypadającej sierści, a czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku dostępnych istnieje sporo różnych rodzajów drapaków w różnej postaci. Owe najzwyklejsze to deska przewiązana wyjątkowym sznurem, nadzwyczaj wyszukane zbudowane są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Są jeszcze drapaki, skonstruowane tak, aby pełnić równolegle
rolę łóżka oraz które obite są silną, wszak lekką gąbką.
zamów drapak dla swojego kotka tutaj https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota potrafi być zarówno śliczny, jak również funkcjonalny. Taki przedmiot może się stać ozdobą pomieszczenia i także wyjątkowym placem zabaw dla naszego pupila. Znacznie rozbudowane są tzw. kocie strażnice, które umożliwiają dopilnować pazurki, a są także legowiskiem i dodatkowo miejscem do gier. Takie podejście perfekcyjnie sprawdzi się, jeśli posiadasz kilka kotów, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki naraz, a nawet stosować drapak do wspólnych zabaw.
Olbrzymi wybór rozmiarów, kształtów oraz kolorów sprawia, że dowolny posiadacz kota odszuka w sklepie zoologicznym cokolwiek, co zaspokoi jego wymagania i dodatkowo stworzy radość pupila.