kot w kuwecie

Najlepsze kuwety dla kotów – jaką wybrać?

Najlepsze kuwety dla kotów – jaką wybrać?

Koty niewychodzące pożądają własnej kociej łazienki w swym mieszkaniu. Warto dobrać dobraną kuwetę dla kotów, żeby i koty i dodatkowo wszyscy mieszkający z kotami czuli się komfortowo.

Najkorzystniejsze miejsce dla kuwety

Przed nabyciem, lub wykonaniem kuwety dla kotka, warto początkowo sprecyzować gdzie ona będzie stała, bowiem od tego może zależeć jej model oraz gabaryty. Kuweta dla kotów może tkwić w narożniku, czy za czymkolwiek, np. za muszlą klozetową, bądź między np. wanną, a pralką. Kuweta może być bardzo wymyślna i dodatkowo modernistyczna o dziwacznym typie np. kapsuły i stanowić choćby dekorację własnej łazienki. Są kuwety ze charakterystycznymi dziurkowanymi progami, na których kotek przechodząc obciera łapki i nie przenosi żwirku po całym domu. Należy, jednak pamiętać, iż kuweta dla kota, chociażby przy najwnikliwszym pamiętaniu o czystość oraz higienę, jest pojemnikiem na odchody i nie chcemy jej postawić w kuchni, sypialni, korytarzu, albo pokoju, gdzie się kręcą i dodatkowo pracują ludzie. Kapitalnym miejscem, gdzie może stać kuweta dla kotów jest łazienka, czy którekolwiek ustronne lokum gospodarcze, graniczące z ogrodem, może to być również toaleta, w której znajduje się muszla klozetowa.
sprawdź najlepszą ofertę na kocie akcesoria https://www.krakvet.pl/kuwety-lopatki-dla-kotow-c-385.html

Gabaryty kuwety

Kot będzie ochoczo korzystał z kuwety, jeżeli jest ona świeża, wielokroć oczyszczana, jest w niej surowy piasek, czy żwirek, jakim pupil potrafi przysypać swoje odchody, oczywiście i jest komfortowa. W kuwecie nasz kotek powinien mieć opcję łatwo się zakręcić, wyselekcjonować terytorium i pogrzebać łapką. Zakończenie ściany kuwety nie może być ani zbyt małe, ani nadmiernie wysokie. Zbytnio niski rand kuwety będzie winą rozsiewania się żwirku po podłodze, lecz zanadto duży – skomplikuje naszemu pupilowi docieranie do środka. Niedokładnie dobrana kuweta dla kotka może prawdopodobnie stworzyć, iż nasz mruczek może prawdopodobnie się w ogóle uprzedzić do korzystania z niej oraz na przykład załatwiać nieopodal – na ziemi, przysparzając nam kupę dodatkowej pracy.

Kuwety zadaszone, z obudową

Kuwety – pudełka, posiadające obudowę górną mają tę przewagę, że wyjątkowo dokładnie zabezpieczają przed wysypywaniem się piasku, powstrzymują także w zasadniczym stopniu smrody tudzież ukrywają nieestetyczne widoczki kocich nieczystości. Po uprzątnięciu, potrafią także służyć za opakowania transportowe. Należy jednak podnosić, albo zdejmować zewnętrzną pokrywę dla wnikliwego wysprzątania wnętrza kuwety stosunkowo często.

Okresowe czyszczenia

Ważne jest rozpoznać jak często potrzebujemy zrobić dokładne porządki w kuwecie. Najrzadziej raz w miesiącu, wspaniale jest usunąć wszystko z kuwety. Całą kuwetę profesjonalnie zmyć szczotką oraz szarym mydłem, wolno też wyparzyć dno i także ścianki kuwety wrzątkiem. Całe najbliższe sąsiedztwo kuwety także zasługuje na gruntowne pozamiatanie i dodatkowo zmycie. Jeżeli kuweta stoi w sąsiedztwie innych, licznych przedmiotów, idealnie jest także i dodatkowo je przeczyścić. Z pewnością preferujemy mieć obok kuwety łopatkę do przerzucania kupek oraz szczotkę do zmiatania rozrzuconych ziaren piachu. Do odnowionej kuwety doskonale będzie wsypać nowiusieńki piasek, lub żwirek.
Nasze koty odwdzięczą się nam na pewno własną kocią satysfakcją i świetną formą. A dobrze podtrzymana, świetna kuweta dla kotka – to wówczas nieuchwytna oraz niewyczuwalna nosem kocia kuweta, w jakiej kotek czuje się bezpiecznie, bezproblemowo i także czysto.